מדחס אוויר שקט

מדחס אוויר שקט

מדחס אוויר, או בשם המוכר יותר שלו קומפרסור, הוא  אחד המכשירים היותר משמעותיים שניתן למצוא אותם במגוון רחב של מפעלים תעשייתיים, מפעלים קטנים, מוסגים ואפילו במשק הבית שלנו. עם זאת, אחת הבעיות המשותפות למדחסי האוויר למיניהם, היא הרעש שהמדחסים הללו יוצרים. מדחס אוויר שקט אמור לתת מעני למצב הזה, ולפעול בצורה שקטנה יותר. ככל שהמדחס שקט יותר, כך אפשר לעשות בו שימוש גם במקומות ושבהם הפעילות איננה כרוכה בהכרח ברעש ומהומה. מהו בעצם מדחס אוויר ומה השימושים שלו? מה זה מדחס אוויר שקט ואיך הוא פועל? היכן ניתן למצוא קומפרסור מהסוג האמור? כשאי לקרוא – בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא משמעותי זה.

מה זה מדחס אוויר ומה השימושים שלו

תוכן עניינים

באופן עקרוני, מדחס אוויר נועד לדחוס אוויר לתוך מיכל או כלי קיבול אחר. הכלי חייב להיות מסוגל לעמוד בלחץ האוויר החזק שנוצר מצד אחד, ולהיות מסוגל לשחרר את האוויר על פי הצורך מצד שני. למדחס האוויר יש הרבה שימושים, ולהלן חלק מהם:

  • ניפוח צמיגים: מדחס אוויר הוא אמצעי משמעותי לניפוח צמיגים, שזאת פעולה בסיסית שכל נהג רכב חייה לעשות מעת לעת.
  • קירור: מדחסי אוויר נדרשים גם לצרכי קירור, באמצעות דחיסת גז ושחרור מבוקר שלו. זה בעצם מדחס שנמצא בכל בית.
  • הנעה פנאומטית: מדחס אוויר שקט ובכלל, משמש גם לצורך הנעת מכשירים פנאומטיים,, מה שעושי לחסוך מאמצים רבים במוסך, במפעל ובכלל.

מדחס אוויר שקט – איך הוא פועל ולמה זה חשוב

מדחס אוויר שקט הוא מדחס שהחלקים שלו עשויים ממרכיבים איכותיים יותר. בנוסף, החלקים הפעילים המייצרים את רעשי הדחיסה והשחרור של האוויר פועלים בתוך מעטפת, המונעת במידה רבה את הרעשים שהמדחס מייצר. מדחסי אוויר שקטים מאפשרים הרחבת השימוש במדחסים, ושימוש בהם גם בתחומים ובמצבים שבעבר היו בעייתיים, בגלל הרעש. מדובר בדחיסה או שחרור שמתבצעים בשקן יחסי, תוך שמירה על אווירה רגועה וידידותית בסביבת העבודה.

  1. מוסכים: המוסך הוא המקום שבו מדחס אוויר שקט הוא אחד הכלים החיוניים והמשמעותיים ביותר. כמעט כל רכב שמגיע למוסך מחייב טיפול בגלגלים, תוך ניפוח שלהם למידה הרצויה אחרי או תוך כדי האיפול שהרכב עובר.
  2. מפעלים: מפעלים יצרניים עשויים לרכוש מדחס אוויר שקט במטרה לעשות בו שימוש להקלת עומס העבודה, כאשר המדחס מעניק את הכול להנעת מכשירי עבודה חיוניים, הברגת ברגים וכיוצר באלה.
  3. עסקים קטנים: גם עסקים קטנים שהעיסוק שלהם איננו בהכרח רכבים, עשויים למצוא שימוש לקומפרסור למגוון רחב של מטרות.

נוסף על האמור לעיל, חשוב מאד שהמדחס יותאם בצורה איכותית  ומדויקת לצרכים ולהעדפות של בעלי העסק, הן מבחינת הגודל והן מבחינת המחיר והרעש שהמדחס מחולל.

אם יש לך עניין ברכישת מדחס אוויר שקט לעסק, זה בהחלט המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליך להמשך התהליך.

תפריט
Call Now Button