מתקני הרמה

תוכן עניינים

מתקני הרמה

מתקני הרמה

מתקני הרמה אלו מתקנים גדולים המיועדים להגבהה של כלי רכב מסוגים שונים על מנת שטכנאי הרכב במוסך יוכל לבצע את הבדיקות הנדרשות ואת התיקונים בצורה בטוחה ונוחה יותר. ישנן מערכות רבות של הרכב שיותר נוח להגיע אליהן מתחתית הרכב ולעתים כדי לטפל בהן גם מחייבות הגעה מתחתית הרכב אל הנקודה המצריכה את הבדיקה והתיקון. מתקני ההרמה במקרה כזה יהיו הפתרון הטוב ביותר עבור המכונאי שיוכל להגביה את הרכב בצורה פשוטה ובטוחה באמצעות כפתור חשמלי המפעיל את צרועות מתקן ההרמה. הרכב יוגבה, הטכנאי יוכל לבצע את העבודה בצורה חופשית ובטוחה יותר והעבודה תתבצע בצורה יעילה ומהירה יותר.

איך לבחור מתקני הרמה למוסך?

 • סוג המתקן – ישנם מתקני הרמה רבים למוסך, חלקם מתאימים עבור רכבים פרטיים, חלקם עבור משאיות, חלקם עבור קרונות רכבת, חלקם עבור דברים אחרים. בהתאם לסוג המוסך שלכם ולשירותים שהוא מספק כדאי לבחור את סוגי המתקנים המתאימים לכם ביותר ולא לקחת מתקן זול יותר ולומר לעצמכם "נשתמש בו זה יהיה בסדר…" נרחיב על סוגי המתקנים בפסקה הבאה.
 • משקל שהוא יכול לשאת – ישנם מתקנים היכולים לשאת משקלים של רכבים פרטיים ואחרים המסוגלים לשאת משאיות ומשקלים כבדים יותר. תצטרכו להתאים את מתקני הרמה לגדלי ומשקלי הרכבים שאתם מטפלים בהם במוסך שלכם.

עוד דברים שצריך לקחת בחשבון

 • מחיר – חשוב מאוד במידה ותרצו לעמוד בתקציב מסוים לפתיחת מוסך חדש למשל או תקציב המיועד לשדרוג מוסך קיים. בדרך כלל ניתן לקבל הנחה עבור הזמנת כמה יחידות של מתקני הרמה במכה.
 • אחראיות יצרן – ודאו את אמינותו את יצרן המתקן, עד כמה המתקנים שלהם איכותיים? איזו אחראיות הם מספקים ולכמה זמן תקבלו אחריות עבור מתקני הרמה או כל סוג של מוצר שתקנו.
 • היכן ימוקם במוסך? – ישנם מתקנים שיכולים להשתלט עם הרצפה (כמו ליפט מספריים למשל) וישנם מתקנים התופסים יותר מקום וזקוקים למרווח גדול יותר כמו ליפט 4 עמודים למשל.
 • כמות – גודל וסוג המתקנים שתבחרו תלויים גם בכמות הליפטים שאתם יכולים ורוצים להכניס במוסך.

סוגים שונים של מתקני הרמה לשימושים שונים:

אז כפי שאמרנו יש סוגים שונים של מתקני הרמה למוסכים המתאימים לסוגים שונים של שימושים. מתקנים למשאיות ואוטובוסים למשל יהיו מתקנים רחבים וארוכים יותר המאפשרים עוצמת הרמה גבוהה יותר ויכולים לשאת משקלים כבדים יותר. כמו כן ישנם ליפטים לרכבים פרטיים מכמה סוגים ולכמה שימושים.

פרטים נוספים על מתקני הרמה:

 • ליפט מספריים – מתקני הרמה שיכול להיטמע ברצפה ובכך לחסוך בליטות מיותרות המסכנות את העובדים במוסך. כמו כן זה נראה אסתטי וטוב יותר ולבסוף גם נוח יותר. באמצעות הפעלה חשמלית הם מעלים את כלי העולה על המתקן. ניתן לרכוש ליפט מספריים עם תומך לגלגלים.
 • ליפטים בוכנתיים תת קרקעיים – ליפטים המתאימים למוסכים שרוצים סביבת עבודה נקייה ויעילה יותר. הליפט מותקן בתוך הרצפה ומספק משטח הרמה איכותי וחזק לרכבים.
 • ליפטים 2/4 עמודים – יהיו אלה מתקני הרמה מסיביים וחזקים יותר שיכולים לשאת כמעט כל כלי רכב. בצדי המתקן יהיו 2 או 4 עמודים (תלוי בסוג המתקן) שיתמכו בזרועות המרימות את כלי הרכב.
אנו בעידן ציוד למוסכים עובדים כבר שנים רבים בתחום והצוות המקצועי שלכם הנו בעל הכשרה מקצועית בתחום טכנאות הרכב. החברה מספקת ציוד למוסכים מכל הסוגים וברמת האיכות הגבוהה ביותר, החל ממתקני הרמה, ציוד שמנים וסיכה, ציוד למערכות  מיזוג, מדחסי אוויר ועוד. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם. 

למה נועד מתקן הרמה?

מתקני הרמה לרכב נועדו לסייע למשתמשים להרים משאות כבדים לגבהים משתנים. בדרך כלל, מתקנים מהסוג האמור מותקנים באופן קבוע על כלי הרכב, ונעשה בהם שימוש קבוע להרמת משאות. מתקנים אחרים להרמה המותקנים ברכבים, נועדו לסייע בהרמת משאות כבדים אל תוך הרכב. מהן המטרות האפשריות של מתקני הרמה המותקנים על גבי רכבים? על מה חשוב להקפיד כאשר המתקנים מהסוג האמור מופעלים? האם יש מגבלה על גובה ההרמה של מתקנים כאמור לעיל? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מטרות אפשריות והמימוש של מתקנים אלה

כאמור, מתקני הרמה לרכבים נועדו לסייע בהרמה של משאות כבדים לגובה. זאת, תוך הימנעות או הפחתה ניכרת של הצורך להסתייע בכוח אדם אנושי לביצוע אותה המשימה ממש. מתקנים להרמה מהסוג האמור, נועדו למספר מטרות:
 • הרמה והורדה של מטענים: הרמה והורדה של מטענים במפעלים, מקומות עבודה שונים וכן מחסנים.
 • האמת תכולת דירות: מתקני ההרמה כאמור מאפשרים הרמה והורדה של תכולת דירות, מקומות שמתקן ההרמה יכול להגיע אליהם.
 • הרמה והורדה של כיסאות גלגלים וקלנועיות אל כלי הרכב המיוחדים ומהם.
באופן עקרוני, מתקן הרמה איכותי חוסך הרבה עבודה והרבה מאמץ. המגבלה היחידה של מתקן הרמה, טמונה בצורך לעשות בו שימוש נכון, תוך הקפדה על הבטיחות של המשתמשים עצמם ושל מי שנמצא בסביבת העבודה.

על מה חשוב להקפיד כאשר מפעלים מתקן הרמה

ישנם כמה דברים שמאד חשוב להקפיד עליהם כאר מפעילים מתקני הרמה איכותיים למטרות שונות:
 • משקל: חשוב להקפיד שלא לחרוג מהמשקל שמתקן ההרמה נועד מלכתחילה להרים. כל חריגה מהמשקל עלולה להיות קריטית מאד.
 • יציבות: המטען על גבי מתקן ההרמה צריך להיות מונח באופן יציב, על מנת להפחית ככל שניתן את הסיכון שהמטען ייפול ממתקן ההרמה.
 • מקצועיות: המתקן חייב להיות מופעל על ידי מי שהוסמך לכך ויש לו ניסיון בהפעלת המתקן.
מתקני הרמה הם אמצעי מצוין המייעל במידה רבה עבודות מסוימות ומקצר את זמן הביצוע, יחד עם זאת, חשוב להימנע מהפעלה שלהם בידי מי שאיננו מיומן בכך. אם יש לך עניין ברכישת מתקן הרמה איכותי, זה בהחלט המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנו נסייע לך להתאים את המתקן הנדרש עבורך. 

טופס יצירת קשר:

תוכן נוסף:

צמיגים מומלצים לרכב

בעלי רכב יודעים שהצמיגים הנכונים חיוניים לבטיחות הנהיגה ולביצועים. עם זאת, חלקם עלולים להתעלם מהיבט זה של תחזוקת מכוניות, מה שעלול להוביל לאירועים לא קשים

קרא עוד »
תפריט
Call Now Button