אוהבים את הרכב שלכם ורוצים שהוא ישמש אתכם לאורך זמן? לא רוצים לזרוק כסף על רכב חדיש ויקר, כשיש כל כך הרבה הוצאות והמחירים יקרים? חמשת הטיפים הבאים יעזרו לכם לשמור על תקינות הרכב לטווח ארוך.

1.     שגרת טיפולים שממליץ היצרן

תוכן עניינים

יש דברים שאסור לשכוח, כאשר מדובר בתחזוקת הרכב שלכם. כל יצרן קובע מהי שגרת הטיפולים המומלצת לרכב. לכן, כפי שאתם לא שוכחים לעשות ביטוח לרכב כל שנה, וודאו שהוא מגיע לטיפולים כמו שעון. אם פעם רכב היה צריך טיפול עשרת אלפים, כיום לפעמים זה נדרש בכל 15 אלף קילומטרים. ושגרת הטיפולים היא גם פונקציה של זמן, כי יש חלקים שמתבלים עם הזמן, לאו דווקא עקב נסיעות מרובות. אם תנסו לחסוך כסף ולוותר על טיפול כזה או אחר, בסופו של דבר תשלמו יותר ומערכות שונות ברכב יינזקו בקצב מואץ. תוכלו למנוע את זה.

2.     תחזוקה וטיפולים רק במוסך מורשה ומומלץ

התרחקו בכל מאודכם מ"מוסכי מדרכה". את תחזוקת הרכב הקפידו לבצע אך ורק במוסכים מורשים ואמינים. חשוב שזה יהיה מוסך שמבצע דיאגנוסטיקה כמו שצריך, ולא מחפף או "ממציא" תקלות. לאמינות בעניין הזה יש חשיבות רבה. ובנוסף, היו מעורבים בתהליך. שאלו מה צריך להתבצע, קראו בעיון את הדוח המקדים שעליו אתם חותמים לפני תיקון. בקשו לדעת אילו סוגי חלפים מתקינים. כך הרכב שלכם יתוקן היטב וישמור על מצב מכאני מצוין.

3.     בדיקה קבועה ומילוי שמן מים

תקינות הרכב לטווח ארוך מבוססת על שורה של צעדים קטנים, אך קבועים. למשל, הקפידו לבדוק שמן ומים לעיתים קרובות. חוסר שמן או חוסר מים, יגרמו לקלקולים ולבלאי מואץ ואף לנזק חסר תקנה. אל תגיעו למצב שבו המנוע מתחמם יתר על המידה. רצוי להשתמש בתוסף דלק וכן לדאוג לשמור על מיכל דלק מלא יחסית. אל תנסו לחסוך ולנסוע כמעט עד שהמיכל ריק לחלוטין. המשקעים עלולים להזיק לרכב.

4.     נהיגה נכונה

לאופי הנהיגה שלכם יש הרבה השפעה על תקינות הרכב לאורך זמן. למשל, השתדלו לנהוג במהירות הנכונה, שנקראת מהירות שיוט. האצה מוגברת או בלימות מרובות, לא מועילים לרכב וגם לא לעצבים שלכם בזמן נסיעה. כמו כן, שימרו על לחץ צמיגים וכאשר הם מתיישנים החליפו אותם. צמיגים לא תקינים מהווים סכנה, פוגעים באיכות הנסיעה וגם מעלים את צריכת הדלק.

5.     הצללה על הרכב

קרינת השמש מזיקה לרכב במובנים רבים מסביר אהרון ליפנר. הצבע נפגע, האבזור הפנימי ניזוק מהקרינה. במיוחד ברכבים שמשמשים אתכם לאורך זמן, חיוני לשמור אותם בצל ככל האפשר. נסו להחנות אותם תחת גגון או בחניה מקורה. אם חונים ברחוב שמשי, השתמשו בכיסוי רכב. הרכב יהיה קריר יותר, אפילו בשיא הקיץ (וזה גם יכול לחסוך בהפעלת המזגן).

 

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.
תפריט
Call Now Button