משאבה בורגית היא מכשיר המאפשר שאיבה של נוזלים או חומרים אחרים באמצעות תנועת הבורג. תנועת הבורג כלפי מעלה גורמת להעלאת הנוזל או החומר הנשאב, ללא כל צורך ביצירת ואקום או בכל הליך אחר של שאיבה. המשאבה, בדגש על משאבת בורג, ידועה מזה מאות שנים ושמשה כבר בעבר הרחוק לשאיבת מים מבארות וחומרים אחרים. במדינות רבות, בעיקר מדינות נחשלות, משאבות בורגיות עדיין מהוות אמצעי משמעותי לשאיבת מים. עם זאת, משאבה בורגית היא אמצעי ומכשיר שמסייע גם במקומות אחרים. בעיקר בתעשייה. עם זאת, משאבה בורגית מהווה חלק משמעותי מהציוד הנדרש למוסכים. זאת כיוון שהיא מאפשרת לשנע בקלות וביעילות אבקות, בוצה ונוזלים. איך בעצם פועלת משאבה בורגית אמינה ואיכותית? מהם השימושים התעשייתיים במשאבה הבורגית? היכן אפשר להשיג משאבה איכותית מהסוג האמור? על כל אלה נרחיב בהמשך המאמר.

איך בעצם פועלת משאבה בורגית איכותית ואמינה

תוכן עניינים

אופן הפעולה של המשאבה הבורגית הוא די פשוט. עובדה היא שהמשאבות הללו פעלו כבר לפני מאות ואולי אלפי שנים, ופועלות עד היום במקומות רבים, בדגש על אזורים נחשלים. הקצה של הבורג, שיכול להיות עשוי מחומרים שונים, מגיע עד למקום שממנו יש צורך לשאוב את החומר – בין אם מדובר במים או בחומרים אחרים. כאשר טובלים את הקצה של הבורג בחומר, ומסובבים אותו כך שהסיבוב מעלי את החומר כלפי מעלה, החומר או המים עולים ביחד עם הדפנות של הבורג. אמנם תוך כדי כך אובד חלק מהחומר, שנופל מבעד לדפנות הבורג בחזרה לתום הבור. אבל למרות זאת, חלק הארי של החומר שנשאב מגיע למעלה ויוצא החוצה. בעבר הנעה המשאבה הבורגית באפן ידני. כיום יש משאבות רבות המונעות באמצעות מנוע המסובב את הבור במהירויות משתנות.

שימושים תעשייתיים ומכאניים במשאבה הבורגית

השימושים התעשייתיים במשאבה הבורגית הם מגוונים. זאת, משום שההפעלה של המשאבה הזאת היא קלה ופשוטה יחסית, והם המשאבות עצמן הן לרוב כאלה שיכולות לפעול לאורך זמן עם מעט תקלות פעולה המשכיך לאורך זמן. המבנה הייחודי של משאבה בורגית הופך אותה לאמצעי אידיאלי מביצוע הזרקת דלק במנוע, כמו גם מבערי שמן או פתרונות שונים בהידראוליקה. המשאבה הבורגית היא דוגמה מצוינת לשימוש בטכנולוגיות עתיקות, תוך מתן פרשנות מרחיקת לכת לטכנולוגיה ושימוש בה באופן שהופך אותה לאמצעי איכותי וייעודי להפעלת מנועים. המשאבה הבורגית לא היתה יכולה להפוך לאמצעי שימושי בעידן המודרני, אלא אחרי שמאן דהו הבין את היתרונות של האמצעי הכל כך עתיק הזה.

איפה ניתן למצוא משאבה בורגית

משאבה בורגית היא חלק אינטגרלי מהציוד במקומות רבים, ובהם ניתן למנות גם מוסכים. אם יש לכם עניין ברכישת משאבה בורגית איכותית המתאימה לצרכים שלהם, זה בדיוק המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת. המומחים של עידן מוסכים יחזרו אליכם ויסייעו לכם לבחור מוצרים בהתאמה להעדפות ולצרכים שלכם.

תפריט
Call Now Button