אחד המכשירים החשובים ביותר שחייבים להימצא בכל רכב, הוא ג'ק לרכב. מדובר במגבה לרכב, אשר מסוגל להגביה את הרכב מעל פני הקרקע ולאפשר למי שמעוניין בכך לבצע בו טיפולים שונים. בשורות להלן נסביר את החשיבות של המגבה ולמה הוא חיוני. כמו כן נתמקד בכמה סוגים של מגבהים. מה זה בכלל ג'ק ואיך הוא עובד? למה המגבה לרכב הוא כל כך חשוב? היכן אפשר להשיג ג'ק באיכות גבוהה שישמש את בעלי הרכב לאורך זמן? כדאי לקרוא – מדובר בפריט חשוב שכל נהג וכל בעל רכב צריך להכיר.

ג'ק לרכב – מה זה ואיך זה עובד

תוכן עניינים

ג'ק עבור הרכב הוא, כאמור, מכשיר שנועד להגביה את הרכב בעת הצורך. הג'ק הוא חלק מהציוד הנדרש במקרים שבהם מתעורר הצורך להחליף גלגל או לטפל ברכב. יחד עם המגבה לרכב, חשוב שיהיו ברכב מפתח גלגלים, מפתח מנואלה לג'ק, מברג מתאים וכמובן – גלגל רזרבי להחלפה. כשמתעורר הצורך להחליף גלגל מציבים את הג'ק במקום המתאים להנפת הרכב. באמצעות מפתח מנואלה לג'ק מרימים את הג'ק עד למצב שבו הגלגל שדורש החלפה נמצא באוויר. באמצעות מפתח הגלגלים פותחים את הברגים של הגלגל, עד שניתן להוציא אותו ממקומו. במקום הגלגל הפגום משחילים את הגלגל החדש, ובאמצעות מפתח הגלגלים מבריגים חזרה את הברגים. המברג, אם ישנו כזה, מאפשר להפריד את הטסה מהגלגל הפגוע, ולהרכיב אותה על הגלגל החליפי. ואולם כל הפעולה הזאת היא בלתי אפשרית, אם אין ג'ק לרכב ברשות הנהג.

למה הג'ק לרכב הוא כל כך חשוב

רכב נועד לנסיעה, גם למרחקים ארוכים. ככל שהרכבים המודרניים הם אמינים, עדיין קורה לא אחת שגלגל מתפוצץ או שנוצר בו חור דווקא במקום הבלתי צפוי ביותר. בלי ג'ק ניתן לבצע שום דבר, וכל מה שנשאר זה להמתין לחילוץ. חבל להמתין שעות רבות לחילוץ ולבזבז זמן ואנרגיה, כאשר ג'ק לרכב הוא מכשיר קטן יחסית, שיכול לפתור את הבעיה. לא פלא, לכן, שהג'ק נמנה עם פריטי הציוד החשובים ביותר ברכב. ככל שהרכב משמש לנסיעות למרחקים ארוכים, וככל שבעל הרכב עושה בו שימוש אינטנסיבי יותר, כך המגבה לרכב הוא חיוני יותר. נהגים מקצועיים אפילו לא מתחילים את הנסיעה שלהם, בלי שיהיה ברשותם ג'ק.

היכן משיגים ג'ק לרכב

כאמור, ג'ק לרכב הוא אמצעי חשוב שכל נהג וכל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו. מי שמעוניין לרכוש ג'ק שעומד באמות המידה הנדרשות, חייב לעשות זאת במקומות הנכונים. המגבה לרכב חייב להיות תקין, קל להפעלה ומתאים לרכב שעליו הוא נמצא. יש סוגים שונים של ג'ק וכל אחד יכול לבחור מה שמתאים לו. אם יש לך עניין לבחור ג'ק לרכבים, זה המקום עבורך, צור קשר כעת והמומחים של עידן ציוד למוסכים בע"מ יסייעו לך.

תפריט
Call Now Button