על פי ההגדרה המקובלת, הגלגלת היא מכונה פשוטה המאפשרת הרמת משאות כבדים במינימום מאמת. עיקר העומס בעת ההרמה נופל על החבל, האחוז בגלגל בעל שוליים גבוהים. גלגול של החבל אל תוך הגלגלת מאפשר להניף את המשא. מהגד, סיבוב של הגלגלת לכיוון ההפוך מאפשר הורדה של המשא אל הקרקע. הגלגלת היא מרכיב משמעותי בבתי מלאכה רבים. כאשר מדובר במוסכים, גלגלות ממלאות תפקיד משמעותי בהליך הזיהוי של התקלות במנוע, התיקון שלה והחזרת הרכב בחזרה אל הקרקע. אז מהי בדיוק הגלגלת ומה העיקרון שעל בסיסו היא פועלת? באילו מצבים ולאילו צרכים נדרשות גלגלות כשמדובר במוסכים? היכן אפשר למצוא גלגלות איכותיות שישרתו אותך נאמנה לאורך שנים? להלן כל התשובות.

גלגלות – איך הן עובדות ומי צריך אותן

תוכן עניינים

הגלגלות נועדו, כאמור, בעיקר להרמת משאות והעברה שלהם ממקום למקום בקלות וביעילות. העיקרון הבסיסי שעל פיו פועלות גלגלות הוא פשוט, גם אם קשה להסביר אותו המילים פשוטות. אם מאן דהוא מנסה להרים משא בעצמו, הוא ייאלץ לשאת את מלוא המשקל על ידיו או על חלק גוף אחר. ואולם אם לצורך ההרמה נעשה שימוש בכלכלת, המלאכה היא הרבה יותר קלה. עיקר המשקל מועמד על החבל, שהוא עצמו אחוז ומלופף על הגלגלת. הכוח שיש להשקיע בהרמת המשא באופן הזה הוא קטן מאד ביחס לכוח שהיה צריך להשקיע בהרמה ישירה של המשקל. כאשר בהרמה משתתפות מספר גלגלות, הרמת המשא היא קלה יותר. מאידך, החבל שאליו קשור המשא יהיה ארוך יותר ויצטרך לעבור בין כמה גלגלות.

באילו מצבים ולאילו צרכים נדרשות גלגלות במוסך ובכלל

בשורות לעיל הסברנו במילים פשוטות את החשיבות ואת החכמה הרבה הגלומה במכשיר כל כך פשוט וכל כך שימושי, עם זאת, מעבר להרמת משאות מסתבר שלגלגלות יש שימושים נוספים. אחד השימושים היותר ידועים בא לידי ביטוי במוסכים. שם, בעלי מוסכים ומי שמפעילים אותם ועובדים בהם עושים שימוש בגלגלות למטרות רבות אחרות. בין השאר להעברת שמנים ונוזלים, אוויר ועוד. גם כאן העיקרון הוא פשוט – על גבי הגלגלת כרוך צינור שניתן לשחרר אותו או לגלגל אותו על גבי גלגלות על פי הצורך. הקצה האחד הצינור מחובר למקור שממנו נובעים הנוזלים הדורשים העברה, ואילו לקצהו האחר ניתן לחבר את המוצר שאליו הנוזלים הללו עוברים. מעבר לעניין העברת הנוזלים, יש כאן פישוט של התהליך ויכולת לנצל את הגלגלת כאמצעי המאפשר לעשות שימוש בצינור גם באזורים המרוחקים מהמקום שבו מאוחסנים הנוזלים הדורשים העברה.

מי מספק גלגלות איכותיות

בכל מוסך אשר מכבד את עצמו ניתן למצוא לפחות גלגלת איכותית אחת, אם יש בדעתך לרכוש גלגלות למוסך שלך, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת והמומחים של עידן ציוד למוסכים יחזרו אליך בהקדם להמשך התהליך.

תפריט
Call Now Button